Rozważania na dzień 2017-03-12 Drukuj Email
12 mars
II Niedziela Wielkiego Postu, 12 marca 2017
.  

On nas wybawił i wezwał świętym wezwaniem, nie na podstawie naszych czynów, lecz stosownie do własnego postanowienia i łaski, która nam dana została w Chrystusie Jezusie przed wiecznymi czasami.                                                                                                                                            (2 Tm 1, 9).

Małe dziecko nie wie i nie myśli dokąd idzie, gdy pozwala się prowadzić przez swoją mamę. Podobnie dusza, która kocha Boga, pozwala się Mu prowadzić wszędzie tam, gdzie się Jemu podoba. Niezależnie od wszystkiego chce wypełniać wolę Boga (z konferencji św. Franciszka Salezego o zaufaniu Bogu).

Z jednej strony niezwykle trudno jest uzgodnić swoją wolę z wolą Bożą, ale z drugiej – błoga jest świadomość, że uczyniło się coś, co się Bogu podoba. Jako chrześcijanie jesteśmy powołani do życia w jedności z naszym Panem. Możemy ją przeżywać na modlitwie, uczestnicząc we Mszy św., pełniąc uczynki miłości wobec bliźnich. Te praktyki pomagają nam ufać i zawierzać si Bogu, który pragnie tylko naszego dobra.
 

Z archiwum

slajd07.jpg
Stałe Msze św. w kościele Wizytek
w niedzielę
  • 7:30, 9, 10, 11, 12, 17
w dni powszednie
  • 7:30, 8:30, 17

Szukaj

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 165 gości 
Odsłon : 692995