Rozważania na dzień 2017-03-04 Drucken E-Mail
Sobota, 4 marca 2017
4 mars m
Jahwe cię zawsze prowadzić będzie, nasyci duszę twoją na pustkowiach. Odmłodzi twoje kości, tak że będziesz jak zroszony ogród i jak źródło wody, co się nie wyczerpie. (Iz 58, 11).

Powiedz im, że dwojakiego rodzaju ludzie powinni często komunikować: doskonali, którzy mając tak dobre usposobienie, wielką ponieśliby szkodę, gdyby nie zbliżali się do tego źródła i krynicy doskonałości, oraz niedoskonali, aby mogli należycie dążyć do doskonałości. Mocni, by nie osłabli, a słabi, aby się umocnili, chorzy, żeby uzyskali zdrowie, a zdrowi, by nie popadli w chorobę. Co do ciebie zaś – jako niedoskonałej, słabej i chorej – powinnaś często czerpać ze źródła doskonałości, mocy i zdrowia. (Filotea, II, 21, s. 103-104).

Wejść w komunię, zjednoczyć się z Jezusem, roztopić się w Jezusie, stać się Jezusem – jakaż to nieuchwytna rzeczywistość, ale jednocześnie ile z niej wypływa dobrodziejstw, sił, dobrych dyspozycji, jeśli jesteśmy szczerzy! Niezależnie od okoliczności zawsze mogę oprzeć się na Panu Jezusie, zawsze mogę tworzyć z Nim moje szczęście.
 

Aus den Archiven

slajd25.jpg
Gottesdienstordnung in der Kirche der Heimsuchung Maria
am Sonntag 
  • 7:30, 9, 10, 11, 12, 17
an Wochentagen
  • 7, 8, 17

Suche

Besuch

Wir haben 25 Gäste online
Seitenaufrufe : 662085