Rozważania na dzień 2017-02-27 Drucken E-Mail

stfrancoisdesale

Wielki Post 2017

 pieta m

Stowarzyszenie Córek św. Franciszka Salezego proponuje, jak każdego roku od 6 lat, drogę Wielkiego Postu z rozważaniami na każdy dzień. Składać się na nie będą:

– wybrany werset z liturgii Mszy św.;

– cytat św. Franciszka Salezego;

– kilka słów refleksji, kładąc akcent na modlitwę, medytację.

Pragniemy, by w oparciu o wybrane cytaty i zaproponowane refleksje każdy mógł znaleźć inspiracje do osobistego nawrócenia oraz podjąć odpowiednie postanowienie.

Spotykajmy się zatem na tej witrynie w licznym gronie, by odnowić naszą jedność z Bogiem w sprzyjającym temu zadaniu czasie Wielkiego Postu.

Przede wszystkim, Filoteo, powinnaś po odprawieniu rozmyślania utrwalić sobie w myśli powzięte postanowienia, aby je pilnie w czyn wprowadzić w ciągu dnia. To jest bardzo ważny owoc rozmyślania, bez którego jest ono często nie tylko niepożyteczne, lecz nawet szkodliwe. Cnoty bowiem rozważane, a nie praktykowane, łudzą nas urojoną odwagą, gdyż wyobrażamy sobie, że jesteśmy takimi, jakimi postanowiliśmy być. Byłoby to bez wątpienia prawdą, gdyby postanowienia te były żywe i gruntowne, ale jeśli się ich nie wprowadza w czyn, nie są takie – lecz próżne i niebezpieczne. A więc trzeba wszelkimi sposobami starać się je spełniać i szukać do tego małych i wielkich okazji.

                                                                                       (św. Franciszek Salezy,Filotea część II, rozdz. 8)

 

 

Aus den Archiven

slajd27.jpg
Gottesdienstordnung in der Kirche der Heimsuchung Maria
am Sonntag 
  • 7:30, 9, 10, 11, 12, 17
an Wochentagen
  • 7, 8, 17

Suche

Besuch

Wir haben 10 Gäste online
Seitenaufrufe : 692958