Warszawskie Wizytki
Wielki Tydzień i św. Triduum Paschalne w kościele sióstr Wizytek 2020 r. Drukuj Email
1. Kościół sióstr Wizytek nie może sprostać wszystkim przepisom administracyjnym na czas epidemii, stąd spowiedź św. w naszym kościele w Wielkim Tygodniu będzie wyłącznie dla chorych i niepełnosprawnych, poza godzinami sprawowania liturgii i po zgłoszeniu tel. 22/ 692 42 25
Zachęcamy do spowiedzi św. w naszym kościele parafialnym św. Krzyża.

2. Liturgia św. Triduum Paschalnego będzie sprawowana tylko z udziałem sióstr Wizytek, bez udziału wiernych świeckich.

3. Poza godzinami sprawowania liturgii kościół będzie otwarty umożliwiając wiernym indywidualne modlitwy i przyjęcie Komunii św.

4. Tradycyjna forma błogosławieństwa pokarmów w Wielką Sobotę w kościele nie jest możliwa ze względu na epidemię.
Zachęcamy do odmówienia modlitwy błogosławieństwa podczas liturgii domowej przed śniadaniem wielkanocnym. Modlitwę może odmówić ojciec, matka, bądź inny członek rodziny.

Tekst modlitwy:
MODLITWA BŁOGOSŁAWIEŃSTWA
1345. Kaplan lub diakon rozklada ręce i wypowiada modlitwę błogosławieństwa. Inni szafarze odmawiają tę modlitwę z rękami złożonymi.

Panie Jezu Chryste, Ty w dzień przed męką i śmiercią poleciłeś uczniom przygotować paschalną wieczerzę, w dniu zmartwychwstania przyjąłeś zaproszenie dwóch uczniów i zasiadłeś z nimi do stołu, a późnym wieczorem przyszedłeś do Apostołów, aby wraz z nimi spożyć posiłek. Prosimy Cię, pozwól nam z wiarą przeżywać Twoją obecność między nami podczas wielkanocnego posiłku, abyśmy mogli się radować udziałem w Twoim życiu i zmartwychwstaniu.
Chlebie żywy, który zstąpiłeś z nieba i dajesz życie światu, pobłogosław † ten chleb i wszelkie świąteczne pieczywo na pamiątkę chleba, którym nakarmiłeś słuchających Ciebie wytrwale na pustkowiu i który wziąłeś w swoje święte i czcigodne ręce, aby go przemienić w swoje Ciało.
Baranku Boży, Ty pokonałeś zło i obmyłeś świat z grzechów, pobłogosław † to mięso, wędliny i wszelkie pokarmy, które będziemy jedli na pamiątkę baranka paschalnego i świątecznych potraw, jakie Ty spożyłeś z Apostołami podczas Ostatniej Wieczerzy.
Chryste, nasze życie i zmartwychwstanie, pobłogosław † te jajka, znak nowego życia, abyśmy dzieląc się nimi w gronie rodziny, bliskich i gości, mogli się także dzielić wzajemnie radością z tego, że jesteś z nami. Pozwól nam wszystkim dojść do Twojej wiecznej uczty w domu Ojca, gdzie żyjesz królujesz na wieki wieków.
Wszyscy: Amen.
 
Koncert Państwowych Szkół Muzycznych Drukuj Email
W piątek 8 listopada w naszym kościele, o godz.18-tej odbędzie się koncert Państwowych Szkół Muzycznych w Warszawie, koncert na Chór i Orkiestrę Smyczkową zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół ASP w Warszawie ku pamięci prof. Wiktora Jędrzejca.
 
Stanisław Moniuszko – koncert Drukuj Email
fm mOrganizatorzy i Wykonawcy Festiwalu Muzyki Sakralnej Moniuszko w Kościołach Warszawy serdecznie Państwa zapraszają do kościoła sióstr wizytek w dniu 7 listopada 2019r o godz. 19.00 na koncert MSZA PIOTROWIŃSKA. Wstęp wolny
jpgPlakat>>
pdfProgram>>
pdfInformacja prasowa>>
 
Koncert w kościele Sióstr Wizytek Drukuj Email
Towarzystwo Śpiewacze “Lira” w Warszawie zaprasza na koncert z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości.
Koncert odbędzie się 11 listopada 2019 r. godz. 17:30. Podczas koncertu wystąpi Chór Męski Towarzystwa Śpiewaczego “Lira”, dyrygent: Marcin Cmiel.
pdfPlakat>>
 
Konserwacja kolekcji obrazów Chrystus Salvator Mundi i Apostołowie Drukuj Email
img06W roku 2018 została przeprowadzona konserwacja o charakterze ratowniczym kolekcji obrazów Chrystus Salvator Mundi i Apostołowie. Latem 2019 r. odbyła się prezentacja obrazów przed naszym kościołem. W poniższych linkach znajdą Państwo fotografie obrazów oraz informacje o wystawie, o konserwacji i Darczyńcach.


pdfPlansza informacyjna, pdfPlansza opisowa
Obrazy>>
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 następna > ostatnia >>

Strona 16 z 19

Z archiwum

slajd12.jpg
Stałe Msze św. w kościele Wizytek
w niedzielę
  • 7:30, 9, 10, 11, 12, 17
w dni powszednie
  • 7:30, 8:30, 17

Szukaj

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 
Odsłon : 694972