Ogłoszenia
Ogłoszenia duszpasterskie dnia 11 czerwca 2023 Drukuj Email
W czwartek, 15 czerwca, na zakończenie oktawy Bożego Ciała, o godz.17 odprawiona będzie Msza św. dziękczynna za dar Eucharystii, a także w intencji wszystkich przychodzących do naszego kościoła, po Mszy św. procesja do czterech ołtarzy. Po zakończeniu nabożeństwa poświęcenie wianków.

W piątek ,16 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa możemy zyskać odpust zupełny. Mszą św. o godz. 17 rozpoczniemy Triduum Eucharystyczne.
W piątek ten, z racji Uroczystości, nie ma postu, można spożywać pokarmy mięsne.

W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

W przyszłą niedzielę, 18 czerwca, Mszą św. dziękczynną o godz. 17 i procesją eucharystyczną zakończymy Triduum Eucharystyczne.
Msza św. o godz. 12 odprawiona będzie za naszych zmarłych. Imiona zmarłych można jeszcze zgłaszać w zakrystii.

Przez cały tydzień wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, w czwartek w kaplicy w klasztorze.
 
Ogłoszenia duszpasterskie dnia 4 czerwca 2023 Drukuj Email
W środę, 7 czerwca o godz. 7.30, w naszym kościele, Mszę św. prymicyjną będą sprawowali Neoprezbiterzy z naszej Archidiecezji; serdecznie zapraszamy

W czwartek, 8 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. w naszym kościele będą odprawiane jak w niedzielę, z wyjątkiem Mszy św. o godz. 11, z uwagi na centralną procesję do czterech ołtarzy.

Tego dnia, będąc w stanie łaski uświęcającej, można uzyskać odpust zupełny za udział w uroczystym śpiewie „Przed tak wielkim Sakramentem”.
Przez całą oktawę Bożego Ciała będzie całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu z wyjątkiem godzin Liturgii w kościele a po nabożeństwie czerwcowym procesja eucharystyczna.
 
Instrukcja dla chórów, zespołów wokalnych i innych zespołów muzycznych wykonujących koncerty ... Drukuj Email
Instrukcja dla chórów, zespołów wokalnych i innych zespołów muzycznych wykonujących koncerty i inne wydarzenia kulturalne w kościele Sióstr Wizytek pw. św. Józefa Oblubieńca Niepokalanej Bogurodzicy Maryi.


1. Przedstawiciele chórów, zespołów wokalnych lub innych zespołów muzycznych zgłaszają się do  ks. Rektora Aleksandra Seniuka drogą mailową na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. załączając:
• podanie z prośbą o możliwość wykonania koncertu (załącznik nr 1)
• program koncertu,
• notę o zespole i prowadzącym.
Równolegle, podanie z wyżej wymienionymi informacjami, należy przesłać do organisty kościoła p. Michała Markowskiego na adres e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

2. Po otrzymaniu zgody ks. Rektora na wykonanie koncertu sprawę koncertu prowadzi organista, który zapewnia wsparcie organizacyjne (tel. 508 947 739).

3. Ogłoszenie o koncercie zostanie przygotowane przez ks. Rektora.
Koncert będzie zapowiedziany przynajmniej z tygodniowym wyprzedzeniem podczas niedzielnych mszy świętych.

4. Możliwe jest promowanie koncertu przez umieszczenie plakatu na tablicach wmurowanych w fasadę kościoła. Plakat należy przynieść do zakrystii przynajmniej 10 dni przed koncertem.

5. Prosimy o pisemne podziękowanie siostrom za możliwość wykonania koncertu w tym miejscu, co będzie wsparciem przy wystąpieniu o dotacje na remonty i konserwacje, a złożone w archiwum będzie dokumentowało historię kościoła e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (wzór: załącznik nr 2).
Dziękujemy za współpracę i życzymy pięknych koncertów
w kościele Sióstr Wizytek w Warszawie!
ks. Aleksander Seniuk
R e k t o r

docxZałącznik nr 1>>
odtZałącznik nr 2>>
 
Ogłoszenia duszpasterskie - 28 maja 2023 roku Drukuj Email
Jutro, święto NMP Matki Kościoła

W środę, 31 maja, święto Nawiedzenia NMP. Z racji tytularnego święta Zakonu Sióstr Wizytek będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu i koncelebrowana odpustowa Msza św. o godz.17.

W czwartek, 1 czerwca, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, rozpoczną się nabożeństwa czerwcowe.

W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, będziemy obchodzili XVI Święto Dziękczynienia, które w tym roku przebiegać będzie pod hasłem: „dziękujemy za czyniących pokój”.
Tego dnia, będzie można złożyć ofiarę na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
4 czerwca o godz. 17, w naszym kościele, zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ks. Kard. Kazimierza Nycza w 35 rocznicę przyjęcia Sakry Biskupiej.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca; w piątek i w sobotę całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 
Ogłoszenia duszpasterskie dnia 21 maja 2023 Drukuj Email
W środę, 24 maja, we Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych -Dzień Modlitw za Kościół w Chinach.

W sobotę, 27 maja,o godz. 10 w bazylice archikatedralnej Św. Jana Chrzciciela w Warszawie diakoni z Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie oraz Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego Redemptoris Mater przyjmą święcenia kapłańskie z rąk Jego Eminencji Kazimierza Kardynała Nycza.
Do udziału w tych uroczystościach zaproszeni są wszyscy wierni.

W przyszłą niedzielę, 28 maja, uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
Za udział w publicznym śpiewie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdz” można uzyskać odpust zupełny. Warunek: stan łaski uświęcającej.
Tego dnia wspominamy również Bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, za którego przyczyną podczas Mszy św. o godz. 17 będziemy modlili się w intencji naszej Ojczyzny.
Msza św. o godz. 9 odprawiona będzie za naszych zmarłych.
Imiona zmarłych można jeszcze zgłaszać w zakrystii.
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 13

Z archiwum

slajd07.jpg
Stałe Msze św. w kościele Wizytek
w niedzielę
  • 7:30, 9, 10, 11, 12, 17
w dni powszednie
  • 7:30, 8:30, 17

Szukaj

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości 
Odsłon : 586482