Anzeigen
Ogłoszenia duszpasterskie dnia 18 czerwca 2023 Drucken E-Mail
Dziś o godz. 12 odprawiona będzie Msza św. za naszych zmarłych. Imiona zmarłych można jeszcze zgłaszać w zakrystii. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, o godz. 17 Msza św. dziękczynna i procesja na zakończenie Triduum Eucharystycznego.

W sobotę, 24 czerwca, w Uroczystość św. Jana Chrzciciela o godz.17 odprawiona będzie Msza św. w intencji śp. Ks. Jana Twardowskiego - w dniu jego imienin
 
Ogłoszenia duszpasterskie dnia 11 czerwca 2023 Drucken E-Mail
W czwartek, 15 czerwca, na zakończenie oktawy Bożego Ciała, o godz.17 odprawiona będzie Msza św. dziękczynna za dar Eucharystii, a także w intencji wszystkich przychodzących do naszego kościoła, po Mszy św. procesja do czterech ołtarzy. Po zakończeniu nabożeństwa poświęcenie wianków.

W piątek ,16 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa możemy zyskać odpust zupełny. Mszą św. o godz. 17 rozpoczniemy Triduum Eucharystyczne.
W piątek ten, z racji Uroczystości, nie ma postu, można spożywać pokarmy mięsne.

W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

W przyszłą niedzielę, 18 czerwca, Mszą św. dziękczynną o godz. 17 i procesją eucharystyczną zakończymy Triduum Eucharystyczne.
Msza św. o godz. 12 odprawiona będzie za naszych zmarłych. Imiona zmarłych można jeszcze zgłaszać w zakrystii.

Przez cały tydzień wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, w czwartek w kaplicy w klasztorze.
 
Ogłoszenia duszpasterskie dnia 4 czerwca 2023 Drucken E-Mail
W środę, 7 czerwca o godz. 7.30, w naszym kościele, Mszę św. prymicyjną będą sprawowali Neoprezbiterzy z naszej Archidiecezji; serdecznie zapraszamy

W czwartek, 8 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. w naszym kościele będą odprawiane jak w niedzielę, z wyjątkiem Mszy św. o godz. 11, z uwagi na centralną procesję do czterech ołtarzy.

Tego dnia, będąc w stanie łaski uświęcającej, można uzyskać odpust zupełny za udział w uroczystym śpiewie „Przed tak wielkim Sakramentem”.
Przez całą oktawę Bożego Ciała będzie całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu z wyjątkiem godzin Liturgii w kościele a po nabożeństwie czerwcowym procesja eucharystyczna.
 
Instrukcja dla chórów, zespołów wokalnych i innych zespołów muzycznych wykonujących koncerty ... Drucken E-Mail
Instrukcja dla chórów, zespołów wokalnych i innych zespołów muzycznych wykonujących koncerty i inne wydarzenia kulturalne w kościele Sióstr Wizytek pw. św. Józefa Oblubieńca Niepokalanej Bogurodzicy Maryi.


1. Przedstawiciele chórów, zespołów wokalnych lub innych zespołów muzycznych zgłaszają się do  ks. Rektora Aleksandra Seniuka drogą mailową na adres Diese E-Mail-Adresse ist gegen Spambots geschützt! JavaScript muss aktiviert werden, damit sie angezeigt werden kann. załączając:
• podanie z prośbą o możliwość wykonania koncertu (załącznik nr 1)
• program koncertu,
• notę o zespole i prowadzącym.
Równolegle, podanie z wyżej wymienionymi informacjami, należy przesłać do organisty kościoła p. Michała Markowskiego na adres e-mail Diese E-Mail-Adresse ist gegen Spambots geschützt! JavaScript muss aktiviert werden, damit sie angezeigt werden kann.

2. Po otrzymaniu zgody ks. Rektora na wykonanie koncertu sprawę koncertu prowadzi organista, który zapewnia wsparcie organizacyjne (tel. 508 947 739).

3. Ogłoszenie o koncercie zostanie przygotowane przez ks. Rektora.
Koncert będzie zapowiedziany przynajmniej z tygodniowym wyprzedzeniem podczas niedzielnych mszy świętych.

4. Możliwe jest promowanie koncertu przez umieszczenie plakatu na tablicach wmurowanych w fasadę kościoła. Plakat należy przynieść do zakrystii przynajmniej 10 dni przed koncertem.

5. Prosimy o pisemne podziękowanie siostrom za możliwość wykonania koncertu w tym miejscu, co będzie wsparciem przy wystąpieniu o dotacje na remonty i konserwacje, a złożone w archiwum będzie dokumentowało historię kościoła e-mail Diese E-Mail-Adresse ist gegen Spambots geschützt! JavaScript muss aktiviert werden, damit sie angezeigt werden kann. (wzór: załącznik nr 2).
Dziękujemy za współpracę i życzymy pięknych koncertów
w kościele Sióstr Wizytek w Warszawie!
ks. Aleksander Seniuk
R e k t o r

docxZałącznik nr 1>>
odtZałącznik nr 2>>
 
Ogłoszenia duszpasterskie - 28 maja 2023 roku Drucken E-Mail
Jutro, święto NMP Matki Kościoła

W środę, 31 maja, święto Nawiedzenia NMP. Z racji tytularnego święta Zakonu Sióstr Wizytek będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu i koncelebrowana odpustowa Msza św. o godz.17.

W czwartek, 1 czerwca, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, rozpoczną się nabożeństwa czerwcowe.

W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, będziemy obchodzili XVI Święto Dziękczynienia, które w tym roku przebiegać będzie pod hasłem: „dziękujemy za czyniących pokój”.
Tego dnia, będzie można złożyć ofiarę na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
4 czerwca o godz. 17, w naszym kościele, zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ks. Kard. Kazimierza Nycza w 35 rocznicę przyjęcia Sakry Biskupiej.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca; w piątek i w sobotę całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 
<< Start < Zurück 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Weiter > Ende >>

Seite 11 von 20

Aus den Archiven

slajd07.jpg
Gottesdienstordnung in der Kirche der Heimsuchung Maria
am Sonntag 
  • 7:30, 9, 10, 11, 12, 17
an Wochentagen
  • 7, 8, 17

Suche

Besuch

Wir haben 21 Gäste online
Seitenaufrufe : 694944