Wielki Tydzień i św. Triduum Paschalne w kościele sióstr Wizytek 2020 r. Drukuj Email
1. Kościół sióstr Wizytek nie może sprostać wszystkim przepisom administracyjnym na czas epidemii, stąd spowiedź św. w naszym kościele w Wielkim Tygodniu będzie wyłącznie dla chorych i niepełnosprawnych, poza godzinami sprawowania liturgii i po zgłoszeniu tel. 22/ 692 42 25
Zachęcamy do spowiedzi św. w naszym kościele parafialnym św. Krzyża.

2. Liturgia św. Triduum Paschalnego będzie sprawowana tylko z udziałem sióstr Wizytek, bez udziału wiernych świeckich.

3. Poza godzinami sprawowania liturgii kościół będzie otwarty umożliwiając wiernym indywidualne modlitwy i przyjęcie Komunii św.

4. Tradycyjna forma błogosławieństwa pokarmów w Wielką Sobotę w kościele nie jest możliwa ze względu na epidemię.
Zachęcamy do odmówienia modlitwy błogosławieństwa podczas liturgii domowej przed śniadaniem wielkanocnym. Modlitwę może odmówić ojciec, matka, bądź inny członek rodziny.

Tekst modlitwy:
MODLITWA BŁOGOSŁAWIEŃSTWA
1345. Kaplan lub diakon rozklada ręce i wypowiada modlitwę błogosławieństwa. Inni szafarze odmawiają tę modlitwę z rękami złożonymi.

Panie Jezu Chryste, Ty w dzień przed męką i śmiercią poleciłeś uczniom przygotować paschalną wieczerzę, w dniu zmartwychwstania przyjąłeś zaproszenie dwóch uczniów i zasiadłeś z nimi do stołu, a późnym wieczorem przyszedłeś do Apostołów, aby wraz z nimi spożyć posiłek. Prosimy Cię, pozwól nam z wiarą przeżywać Twoją obecność między nami podczas wielkanocnego posiłku, abyśmy mogli się radować udziałem w Twoim życiu i zmartwychwstaniu.
Chlebie żywy, który zstąpiłeś z nieba i dajesz życie światu, pobłogosław † ten chleb i wszelkie świąteczne pieczywo na pamiątkę chleba, którym nakarmiłeś słuchających Ciebie wytrwale na pustkowiu i który wziąłeś w swoje święte i czcigodne ręce, aby go przemienić w swoje Ciało.
Baranku Boży, Ty pokonałeś zło i obmyłeś świat z grzechów, pobłogosław † to mięso, wędliny i wszelkie pokarmy, które będziemy jedli na pamiątkę baranka paschalnego i świątecznych potraw, jakie Ty spożyłeś z Apostołami podczas Ostatniej Wieczerzy.
Chryste, nasze życie i zmartwychwstanie, pobłogosław † te jajka, znak nowego życia, abyśmy dzieląc się nimi w gronie rodziny, bliskich i gości, mogli się także dzielić wzajemnie radością z tego, że jesteś z nami. Pozwól nam wszystkim dojść do Twojej wiecznej uczty w domu Ojca, gdzie żyjesz królujesz na wieki wieków.
Wszyscy: Amen.
 

Z archiwum

slajd13.jpg
Stałe Msze św. w kościele Wizytek
w niedzielę
  • 7:30, 9, 10, 11, 12, 17
w dni powszednie
  • 7:30, 8:30, 17

Szukaj

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 
Odsłon : 712527